imlover

اشتراک گذاشته شده با :

طرز تهیه پای

پای سیب هلندی برتر | طرز تهیه پای سیب | پای سیب خانگی | ایران کوک
پای سیب هلندی برتر | طرز تهیه پای سیب | پای سیب خانگی | ایران کوک
پای سیب هلندی برتر   پای سیب هلندی یک عصرانه عالی و سالم است که طعمی فوق العاده دارد. طعم سیب با عطر عالی دارچین مخلوط میشود و یک سورپرایز باورنکردنی برای شما ایجاد میکند. میتوانید پای سیب هلندی را برای دورهمی های کوچک تهیه کنید و با آن از مهمانهایتان پذیرایی کنید. تهیه خمیر پای سیب هم کار بسیار ساده ای است و فقط باید حدود  1 ساعت در یخچال خنک شود. البته میتوانید این خمیر را از روز قبل هم تهیه کنید.   طرز تهیه: در یک کاسه متوسط، 1 پیمانه آرد برتر را با نمک مخلوط کنید. روغن قنادی را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط به شکل تکه هایی به اندازه نخود در بیاید. یک قاشق یک قاشق آب سرد اضافه کنید و هر بار هم بزنید و حالت خمیر را چک کنید. وقتی کل آرد مرطوب شد و مخلوط کمی خودش را از دیواره جدا کرد خمیر آماده است. آن را به شکل توپی در بیاورید. سپس روی آن کمی فشار بدهید تا دایره ای شود. روی سطح خمیر قدری آرد بپاشید. خمیر را در نایلون بپیچید و حدود 45 دقیقه در یخچال قرار دهید تا کمی سفت شود اما هنوز فرم پذیر باشد. اگر خمیر بیشتر از این در یخچال ماند، قبل از مصرف اجازه بدهید کمی گرم شود.   فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید و بگذارید گرم شود. روی سطح کار آرد بپاشید. خمیر را روی آن قرار دهید. با وردنه آردی خمیر را به صورت دایره ای باز کنید. قطر دایره به اندازه ای باشد که سطح و دیواره قالب پای را بپوشاند. برای راحتی در جابجایی خمیر را دو تا بزنید و به قالب منتقل کنید. آن را باز کنید و کمی فشار دهید تا به کف و دیواره های قالب بچسبد. لبه­های اضافی خمیر را که از ظرف بیرون زده ببرید. اگر دوست داشتید در بخشی که روی دیواره است با دست چین ایجاد کنید.   سیب ها را پوست بکنید، نازک ورقه کنید و هسته هایشان را خارج کنید. سیب را در کاسه ای با شکر، دارچین، آرد برتر و آبلیمو مخلوط کنید. این مواد را روی خمیر پای بریزید. سعی کنید حجم سیب در وسط کمی بیشتر باشد.     در کاسه دیگری کره، 1 پیمانه آرد برتر  و شکر قهوه ای را بریزید و با دست تمیز مخلوط کنید. وقتی حالتی شبیه به خرده نان پیدا کرد آن را به طور یکنواخت روی مواد پای بریزید. یک قاشق شکر هم روی آن بپاشید.   پای را 45-55 دقیقه در فر قرار دهید تا نان زیری و خرده های روی پای طلایی رنگ شوند و مواد داخل پای شروع به قل زدن کند. بگذارید پای سیب هلندی قبل از سرو خنک شود.     تهیه لوازم و مواد اولیه قنادی بسته های تازه و آماده آشپزی این هفته

پای مرغ با سبزی
پای مرغ با سبزی
گروه آشپزی   آرد و نمک را در کاسه دستگاه غذاساز بریزید و دستگاه را روشن کنید تا مواد با هم مخلوط شوند. آن‌گاه کره و روغن را بیفزائید و با نوک انگشتان مخلوط کنید تا به شکل خرده‌نان درآید. سپس زرده تخم‌مرغ و ماست را بیفزائید و مخلوط کنید تا خمیر مناسبی، حاصل شود. حالا خمیر را در کیسه نایلونی بگذارید و نیم ساعت در یخچال نگه دارید. اکنون خمیر را ورز دهید و دو‌سوم از آن را روی سطح آرد پاشیده، با وردنه باز کنید و در قالب چربکرده تارت به قطر 23 سانتیمتر پهن کنید. مواد میانی را رویش بریزید و صاف کنید. اینک باقیمانده خمیر را باز کنید و روی مواد میانی بگذارید. آن‌گاه روی خمیر را به شکل + برش دهید و گوشه‌های آن را به بیرون تا کنید. روی خمیر، مخلوط زرده تخم‌مرغ و خامه بمالید و به مدت تقریبی 1 ساعت در فر گرم کرده با دمای 200 درجه سانتیگراد، بپزید. روش تهیه مواد میانی: روغن را در تابه مناسبی بریزید و روی اجاق بگذارید. پیاز را بیفزائید و تفت دهید. آن‌گاه مرغ، کدو و فلفل را بریزید و تفت دهید. حالا قارچ، سیر، نمک و فلفل را نیز بیفزائید و همینکه آب مواد کشیده شد، از روی حرارت بردارید و بگذارید کاملاً خنک شود. اکنون پنیر و جعفری را بیفزائید.  
پای به
پای به
تحریریه ماهنامه آشپزباشی – افسانه ظروفی   آب، شکر و میپل سیروپ را در ظرف مناسبی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر حل شود. آن‌گاه به را بیفزائید و به مدت تقریبی 2 ساعت روی حرارت ملایم بپزید تا به قرمز‌ رنگ شود. اکنون به را از شربت جدا کنید و در قالب نسوز و گود پای به قطر 23 سانتیمتر، بریزید. حالا یک پیمانه از شربت به را بردارید و 2 قاشق چایخوری آرد ذرت را به آن بیفزائید و روی به بریزید. سپس مواد رویه را فراهم کنید و آن را در اطراف به بریزید. بادام را رویش بپاشید و به مدت تقریبی 40 دقیقه در فر گرم کرده با دمای 180 درجه سانتیگراد، بپزید. روش تهیه مواد رویه: مواد خشک را با هم مخلوط کنید و دو بار الک نمائید. آن‌گاه کره را به مواد خشک بیفزائید و با نوک انگشتانتان مخلوط کنید تا به شکل خرده نان در آید. سپس وانیلین و ماست را بیفزائید و مخلوط کنید. یادآوری: می‌توانید برای ریختن مایه رویه بر روی به، از قاشق مخصوص بستنی (اسکوپ) بهره بگیرید.