imlover

اشتراک گذاشته شده با :

خودرو

جنرال موتورز از جدیدترین خودرو نظامی خودران با سوخت هیدروژنی رونمایی کرد
جنرال موتورز از جدیدترین خودرو نظامی خودران با سوخت هیدروژنی رونمایی کرد
شرکت خودروسازی جنرال موتورز از یک خودرو نظامی خودران که با سوخت هیدروژنی کار کرده و ظاهری شبیه خودروهای آینده دارد رونمایی کرده  است. این خودرو مفهومی در واقع یک پلتفرم خودران بزرگ است که می توان بدنه ی هر خودرویی را روی آن نصب کرده یا از آن تنها به عنوان یک وسیله کشنده برای حمل بار استفاده نمود. چنین خودرویی در مناطقی که دچار بلایای طبیعی شده یا درگیری نظامی در آن ها شدید است بسیار کاربردی خواهد بود. می توان روی این پلتفرم خاص یک کابین برای راننده سوار کرد و یا از آن تنها به عنوان یک وسیله ی خود کششی و مستقل از هر خودرو دیگری نیز استفاده نمود. برای مثال تعدادی از این خودروها می توانند بدنبال یک خودرو که راننده دارد به راه بیفتند. این خودرو با سلول های هیدروژنی تغذیه شده که هیدروژن را با اکسیژن موجود در هوا ترکیب کرده و برق تولید می کنند. روی این خودرو تانکرهایی نصب شده که می توانند مقدار هیدروژن فشرده شده ی کافی برای مسافت ۴۰۰ مایل (۶۴۰ کیلومتر) را در خود جای دهند. شرکت جنرال موتورز سال هاست که در مشارکت با ارتش ایالات متحده بر روی پروژه ی سلول های سوختی هیدروژنی کار می کند. اوایل سال میلادی کنونی، ارتش ایالات متحده تست یک خودروی پیکاپ ساخت شرکت جنرال موتورز با نام «ZH2» را آغاز کرد. سال گذشت نیز نیروی دریایی این کشور زیردریایی های بدون سرنشین ساخت این شرکت که آن ها نیز سوخت هیدروژنی داشتند را مورد آزمایش قرار داد. انرژی هیدروژنی برای استقاده در تجهیزات نظامی بسیار مفید و مناسب است زیرا سلول های هیدروژنی گرمای بسیار کمی تولید می کنند که شناسایی آن ها را برای دشمن بسیار سخت می کند. علاوه بر این در میدان نبرد می تواند هیدروژن را از طرق مختلف و منابع متعدد تولید کرد. بدین ترتیب دیگر لازم نیست که همواره سوخت این تجهیزات را با خود حمل کرد. طراحان کمپانی جنرال موتورز از قبل آزمایشاتی را در مورد ساخت بدنه هایی با قابلیت تغییر و جایگزینی انجام داده بودند. ۱۵ سال پیش، جنرال موتورز از خودروی مفهومی با سوخت هیدروژنی به نام «AUTOnomy» رونمایی کرد که دارای بدنه های قابل تغییر بوده که می توانستند روی یک پلتفرم صاف سوار شوند.

با ۱۰ وسیله ی نقلیه ی عجیب و غریب قرن بیستم آشنا ش
با ۱۰ وسیله ی نقلیه ی عجیب و غریب قرن بیستم آشنا ش
در طول سال های متمادی سازندگان خودرو با طراحی های مختلف خود سعی داشته اند که یک وسیله ی نقلیه ی اتوماتیک بی نقص را برای ارائه به مشتریان خود تولید کنند. تلاش های آن ها در این رابطه به ساخت وسایل نقلیه ی عجیب و غریب با اشکالی شگفت انگیز منجر می شد. بیشتر این خودروها به دلایل مختلفی به تولید انبوه نمی رسیدند که به صرفه نبودن تولید یا نداشتن امنیت کافی از جمله ی این دلایل به شمار می آمد. در ادامه متن ۱۰ مورد از این طراحی های تعجب برانگیز را برای شما آورده ایم که مطمئناً با دیدن آن ها تعجب خواهید کرد.
در این ویدیو چند خودرو با یکدیگر تصادف می کنند؟ [ت
در این ویدیو چند خودرو با یکدیگر تصادف می کنند؟ [ت
این روزها هوای بیشتر مناطق کشور، برفی و بارانی است. برف یکی از زیباترین پدیده های طبیعی به شمار می رود و می توان گفت که همه افرد آن را دوست دارند. در دیگر نقاط دنیا نیز شرایط به همین گونه است و بیشتر کشورهای نیم کره شمالی، سفید پوش شده اند. با وجود آن که برف بسیار زیباست، اما رانندگان چندان میانه خوبی با آن ندارند. در این شرایط جوی، بسیاری از خودروها سر می خورند و آمار تصادفات افزایش می باید.
بررسی پیشنهادهای اجرای طرح ترافیک در سال 96 - موت…
بررسی پیشنهادهای اجرای طرح ترافیک در سال 96 - موت…
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از مکلف بودن شهرداری برای پیدا کردن زیرساخت مناسب برای کنترل و ورود موتورسیکلت‌ها به محدوده...
تصاویر/ رازهای آقای تی!
تصاویر/ رازهای آقای تی!
داستان به تولید رسیدن فورد T داستان بلندپروازی های هنری فورد است. مردی که نمی خواست تنها ماشین بسازد بلکه می خواست ماشین های زیادی بسازد. تا قبل از اینکه فورد T تولید شود، ماشین کالایی لوکس به حساب می آمد که تنها عده معدودی قدرت خرید آن را داشتند.
هدیه تازه بانک ها به خودروسازان: وام ۱۰۰ میلیونی ب
هدیه تازه بانک ها به خودروسازان: وام ۱۰۰ میلیونی ب
گرچه متقاضی دریافت وام بانکی خودرو باید مدتها در تک تک بانک‌ها به دنبال راهی برای دریافت وام حداکثر ۱۵ میلیون تومانی باشد، اما توافقات برخی بانک‌ها و موسسات با خودروسازان به ارائه تسهیلاتی حتی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان هم منتهی شده است. اخیرا بیلبوردهای تبلیغاتی یکی از بانک‌ها در سطح شهر مشاهده می‌شود که اجرای طرح واگذاری اعتباری خودروهای داخلی را در دستور کار خود قرار داده و برای آن وم تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند. رقم هنگفت اعطای تسهیلات این بانک به خودروسازان در شرایطی جای سوال بیشتری به همراه دارد که در کمتر بانکی می‌توان وام ۱۵ میلیون تومانی مصوب بانک مرکزی برای خرید خودرو را پیدا کرد و بانک‌ها نبود منابع برای پرداخت این تسهیلات را دلیل عدم ارائه آن اعلام می‌کنند. حتی اگر بانکی حاضر به پرداخت باشد شرایط سخت و خاصی را برای وام حداکثر ۱۵ میلیون تومانی اعلام می‌کند. با این حال در قالب طرح ویژه و یا هر توافقی با خودروسازان فعلا این قبیل طرح‌ها در شبکه بانکی در حال اجراست. طرحی که می‌تواند سود بیشتری را نسبت به پرداخت وام ۱۵ میلیون تومانی برای بانک‌ها به همراه داشته و یا شرایط خاص و مناسبی را برای خودروساز فراهم می‌آورد تا بجای فروش اقساطی که مدتها طول می‌کشد تا منابع فروش به آن برگشت داده شود، اکنون یکباره تمامی منابع ناشی از فروش خودرو را دریافت کند. این در حالی است که شرایط فروش خرید خودرو با طرح این بانک نیز قابل توجه بوده و می‌تواند برای مشتری جذاب باشد. بر اساس توضیحات دریافتی درباره نحوه دریافت وام خودرو، بانک ارائه‌کننده تسهیلات و یکی از شرکت‌های خودروساز وارد مذاکره و توافق شده‌اند و فعلا برای دو مدل خودرو تسهیلات پرداخت می‌شود. مشتری خرید خودرو برای اخذ این وام که تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد، باید ۳۰ درصد هزینه خرید را نقد پرداخت کرده و ۷۰ درصد مابقی به صورت تسهیلات در اختیار وی قرار می‌گیرد. دوره بازپرداخت تسهیلات سه تا پنج ساله بوده و با سود ۲۰ درصد بازپرداخت خواهد شد. تسهیلاتی که می‌تواند برای مشتری نسبت به وام ۱۵ میلیون تومانی معمول بانک‌ها جذاب باشد، چرا که متقاضی می‌تواند بدون سپرده گذاری، وامی با اختلاف بیش از ۸۰ میلیون از مبلغ ۱۵ میلیون تومانی و با سودی برابر و حتی کمتر دریافت کند. حمایت وِیژه و سودآور بانک‌ها از خودروسازان در سال گذشته نیز با طرح حمایتی بانک مرکزی در قالب بسته تسریع رونق اقتصادی دولت همراه بود و ظاهرا از آنجا آغاز شد. زمانی که بانک مرکزی اعتباری بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد تومان از منابع خود را در اختیار خودروسازان قرار داد و حدود ۱۳۰ هزار دستگاه خودرو با وام ۲۵ میلیون تومانی و سود ۱۶ درصد فروش رفت. طرحی که در دوره خود با واکنش‌ها و انتقاداتی هم از سوی کارشناسان و مسئولان سایر حوزه‌ها و بخش‌های تولیدی اقتصاد همراه بود. سایت کسب و کار بازده منبع:ایسنا وام  خودرو بازده (مشاهده ۱۲۶ نفر, فقط امروز) هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده این مطالب هم احتمالا دوست دارید سال آینده ۵ خودروی جدید وارد ایران می‌شود انقلاب خودرو‌های برقی در نروژ واردات خودرو در ۱۳۹۵:افزایش درآمد یا کاهش تقاضا قیمت ۳ خودروی داخلی کاهش یافت این ۳ بانک ایرانی در آلمان شعبه می‌زنند نیلی سیاست‌های ایران در بانک جهانی را تشریح کرد
عرضه ی خودروی ارزان رنو در ایران
عرضه ی خودروی ارزان رنو در ایران
مدیرعامل رنو- نیسان، در حاشیه‌ی نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۵ تایید کرد که رنو Kwid در بازار اروپا به فروش نمی‌رسد. کارلوس گون گفت: Kwid اساسا برای بازارهای نوظهور ساخته شده که شامل هند، افریقا و خاورمیانه است. گمان می‌رود رنو Kwid برای این بازارها در کارخانه رنو نیسان در چنای هند تولید و صادر شود. گزارش‌ها حاکی از آن است که Kwid سال آینده در برزیل نیز تولید و عرضه می‌شود و همچنین برای ایران نیز در نظر گرفته شده است.به گزارش دنیای اقتصاد، Kwid در ۲۰ مه ‌امسال در هند رونمایی شد و احتمالا از این ماه عرضه می‌شود. رنو هنگام رونمایی این خودرو تایید کرد که قیمت آن در هند بین ۴۵۴۹ تا ۶۰۶۶ دلار خواهد بود. منبع: اقتصادآنلاین سایت کسب و کار بازده (مشاهده ۲۰ نفر, فقط امروز) هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده این مطالب هم احتمالا دوست دارید هدیه تازه بانک‌ها به خودروسازان: وام ۱۰۰ میلیونی بدون سپرده جدول قیمت خودروهای دوگانه سوز داخلی از کارخانه تا بازار ۴ خودروی داخلی با افت قیمت مواجه شد انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان: پژو ۴۰۵ و پراید نخرید قیمت روز خودرو از کارخانه تا بازار مافیای بازار خودرو در ایران
(تصویر) ماکسیمای غول پیکر!
(تصویر) ماکسیمای غول پیکر!
همانطور که می‌دانید روسیه در روزهای برفی کمی لغزنده می‌شود! از این رو گروهی تصمیم گرفتند تا این شرایط را تحت کنترل خود در آورند و از روزهای سرسخت برفی و یخ‌بندان لذت ببرند. این افراد از یک نیسان ماکسیما برای بدنه اصلی این غول برفی بهره گرفتند. خبرآنلاین این تصاویر را منتشر کرده است: